Kitoje pusėje

Devynmetis Adas slapta skolinasi žaislus iš parduotuvės. Vieną grąžina, kitą pasiima. Jis apsukrus, tačiau pardavėja nuolat randa prekių kiekio neatitikimų. Parduotuvės apsaugininkas Paulius gauna užduotį- susekti kaip dingsta iš lentynų žaislai, o po to vėl atsiranda. Adas supranta, kad jį pastebėjo, tačiau vis tiek toliau bando išsinešti dar vieną žaislą. Sugautas apsaugininko išsprūsta jam iš rankų.

Apsaugininkas pyksta, nesupranta iš kur toks įžūlumas imti iš parduotuvės žaislus. Grįžęs namo sužino, kad septynmetė dukra serga. Pasaulis apsiverčia. Nuolat galvoje besisukusi mintis apie Adą išnyksta be pėdsako.

Onkologininėje ligoninėje su žmona atvažiavęs pas dukrą, Paulius išgirsta pablogėjusius dukros tyrimų rezultatus. Nenorėdamas rodyti savo emocijų išeina iš palatos. Sąmyšį viduje sudrumsčia pro langą, kitoje palatoje, atpažinus matytus žaislus- tai Adas lankantis savo sergančią sesę.

Tiesa ta, kad nuteisti visada lengviau, nei pateisinti. Tačiau užtenka vienos sekundės ir tu jau kitoje barikadų pusėje, kur viskas atrodo kitaip.

Paliečiama itin jautri tema- onkologinėmis ligomis sergantys vaikai.

Filmo tikslas- priminti žiūrovui, kad nors ir daugumos neliečia ši tema, ji egzistuoja, bėgimas nuo jos nieko nesprendžia. Lygiagrečiai filmas nagrinėja ir taip, kaip mes lengvai galime nuteisti kitą, nežinodami tikrųjų jo elgesio motyvų.

Žanras: Vaidybinis trumpametražis filmas

Sukurta: Lietuva

Platintojas: Maobori production, MB

Režisierius ir scenaristas: Ruslanas Abdulajevas

Metai: 2022

Trukmė:  35 min

aktoriai:

Simonas Tuen Pham,

Ugnė Zavistauskaitė,

Vytautas Medineckas- Ironvytas,

Sergej Severjanov,

Gytis Pintulis