Kodėl vogti filmus darosi legalu?

Nuo filmo “Tu mano deimantas” pasirodymo didžiuosiuose ekranuose praėjo jau metai, tačiau žmonės, panašu, jo vis dar nepamiršta ir filmą nelegaliai platina internete.

Kriminalinis trilelis “Tu mano deimantas” yra populiarus ne tik lietuvoje: internetinių aukcionų ir elektroninės prekybos svetainėje “eBay” yra nelegaliai pardavinėjamos filmo kopijos DVD diskuose. Taip pat piratiniuose interneto tinklalapiuose yra publikuojamas filmas, o jį peržiūri ir atsisiunčia milijonai žiūrovų. Žinoma, smagu, kad filmas susilaukia žmonių dėmesio, tačiau nelegalus filmų platinimas jo kūrėjams neatneša jokio pelno.

Nelegalus filmų kopijavimas ir platinimas yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria filmų pramonė. Svarbu suprasti, kad kūrėjai, aktoriai, režisieriai ir visi kiti, kurie dalyvauja filmų kūrimo procese, negauna pelno iš nelegalių transliacijų. Tai mažina investicijas į naujus projektus ir gali sumažinti filmų kūrimo industrijos augimą.

Verta paminėti, kad nelegalus filmų platinimas yra kenksmingas ne tik pramonei, bet ir vartotojams. Nelegalias paslaugas naudojantys asmenys dažnai rizikuoja savo asmenine informacija, jos nutekinimu. Taip pat nelegalios svetainės gali įdiegti kenksmingas programas jūsų įrenginiuose. Tai kelia pavojų jūsų asmeniniam saugumui.

Lietuvišką filmą “Tu mano deimantas” sukūrė prodiuserinė kompanija “Maobori production” ir jį legaliai peržiūrėti galima įsigyjus “Go3” prenumeratą. Tai viena didžiausių turinio platformų Baltijos šalyse, siūlanti didelį serialų, filmų, vaikiško turinio, sporto ir dokumentikos pasirinkimą.

Milda Rybakovaitė