Noras išgyventi: Kodėl taip įdomu žiūrėti išlikimo filmus?

Išgyvenimo filmai tyrinėja žmonių atkaklumą ir ištvermę ekstremaliose aplinkybėse, atskleisdami jų gebėjimą įveikti iššūkius ir prisitaikyti prie nepalankių sąlygų.

Vienas iš pagrindinių išgyvenimo filmų elementų yra mirtinai nepalankios situacijos, į kurias patenka pagrindiniai personažai. Veiksmas dažnai vyksta atokiose vietose, pavyzdžiui: kalnuose, džiunglių gilumoje ar net kosmose. Tokios aplinkybės kuria įtampą, kuri yra jaučiama net ir kitoje ekrano pusėje, o matomi personažų veiksmai verčia susimąstyti: “Ką aš daryčiau tokioje situacijoje?”

Išlikimo filmai neabejotinai susilaukia auditorijos dėmesio. Vienas žinomiausių išgyvenimo filmų yra “127 valandos”. Filmas pasakoja alpinisto istoriją ir nelaimingą nutikimą kanjone. Filmas yra dar labiau sukrėčiantis, nes situacija yra tikra – tai alpinisto Arono Ralstono istorija. Tokie filmai dažnai nagrinėja žmogaus prigimtį ir gebėjimą įveikti ekstremalias sąlygas.

Galbūt kyla klausimas: “ar yra lietuviškų tokio žanro filmų?” Atsakymas – ne, tačiau “Maobori production” komanda jau pradėjo kūrybinį procesą ir vasarą pristatys pirmąjį lietuvišką išgyvenimo filmą “Duobėje”. Filmo kūrimo užkulisius galėsite stebėti “Maobori production” socialiniuose tinkluose.

Milda Rybakovaitė